Home / Sport / Armand Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së

Armand Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së

Sapo ka përfunduar procesi i votimit për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Kreu aktual rizgjidhet për mandatin e tretë 4-vjeçar.

Duka mori gjithsej 49 vota, duke u zgjedhur që në raundin e parë të votimit. Kandidati tjetër, Refik Halili, mori 15 vota, ndërkohë që Rudi Vata ka marrë vetëm një votë.

Procesi i votimit, i mbajtur gjatë Asamblesë së jashtëzakonshme zgjedhore në qytetin e Durrësit paraditen e sotme, ka shkuar normalisht dhe pa asnjë incident.

Në këtë mënyrë, Armand Duka rizgjidhet për të tretën herë në postin e numrit një të futbollit në Shqipëri, duke siguruar edhe një tjetër mandat 4-vjeçar. Ashtu siç kishin premtuar, të dy kandidatët e tjerë, Halili dhe Vata, kanë pranuar humbjen.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *