Home / Lajme / Rajon / Berisha: Jemi mes katër vendeve me rritje ekonomike

Berisha: Jemi mes katër vendeve me rritje ekonomike

18 mars-

Duke folur në inaugurimin e rruges së Prezës, në Tiranë, Berisha theksoi se renia ekonomike globale e vitit 2009 nuk ndodhi në Shqipëri.

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se Shqipëria është një prej katër vendeve të vetme në botë me rritje ekonomike.

Duke folur në inaugurimin e rruges së Prezës, në Tiranë, Berisha theksoi se renia ekonomike globale e vitit 2009 nuk ndodhi në Shqipëri.

Kryeministri duke deklaruar edhe startimin e fushates së sistemimit të rrugëve në të gjithë vendin, preku edhe temën e vizave, duke vënë theksin se liberalizimi i tyre do të bëhet brenda vitit.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *