Home / Sport / ‘Champions’, Bajern përballë Mançester në cerekfinale-Superndeshja Arsenali-Barcelona

‘Champions’, Bajern përballë Mançester në cerekfinale-Superndeshja Arsenali-Barcelona

Në Nion të Zvicrës, është tërhequr shorti në çerekfinale takohen kampioni në fuqi i Evropës, Barcelona dhe Arsenali. Kjo do të jetë edhe superndeshja e Champions League, pasi te dyja skuadrat janë me futbollistë cilësorë. Në ndeshjet të tjera takohen: Bayern-Manchester Unitedi, Lyon-Bordeaux e Inter-CSKA (M).

Hidhet shorti për cerekfinalet e Ligës së Kampioneve.
Skuadra italiane e Interit do të përballet me CSKA-në e Moskës, Bajern me Mançester Junajtid, Lion me Bordonë, ndërsa Arsenali do të ndeshet me Barcelonën.
Interi do të luajë ndeshjen e parë në 30-31 mars e ndeshjen e kthimit ne 6-7 prill. Nëse skuadra e Mourinho-s kalon turin, në gjysmëfinale do të takojë fituesin e takimit Arsenal-Barcelona.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *