Home / Lajme / Maqedoni / Disa institucione do të punojnë çdo të shtunën e parë të muajit

Disa institucione do të punojnë çdo të shtunën e parë të muajit

22 mars-
“Qeveria miratoi një vendim të tillë që t’u dalë në ndihmë qytetarëve të cilët duhet të mungojnë nga puna për nxjerrjen e dokumentave dhe dorëzimit të kërkesave për realizim të së drejtave”, deklaroi në konferencën e sotme për shtyp ministri i Punës dhe Politikës Sociale Xhelal Bajrami.

Njësitë lokale të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme, SPB Shkup, Drejtoria për të ardhura publike dhe qendra për punë sociale nga prilli do të punojnë çdo të shtunën e parë të muajit prej orës 8 e 30 minuta deri në orën 16 e 30 minuta, vendosi Qeveria.

“Qeveria miratoi një vendim të tillë që t’u dalë në ndihmë qytetarëve të cilët duhet të mungojnë nga puna për nxjerrjen e dokumentave dhe dorëzimit të kërkesave për realizim të së drejtave”, deklaroi në konferencën e sotme për shtyp ministri i Punës dhe Politikës Sociale Xhelal Bajrami.

Ata që do të punojnë të shtunën e parë të muajit, tha ai, të hënën e ardhshme do ta kenë ditë të lirë që të mos ketë implikime fiskale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *