Home / Lajme / Maqedoni / Gjendja hidrologjike në Maqedoni pa luhatje të mëdha

Gjendja hidrologjike në Maqedoni pa luhatje të mëdha

4 mars
Nuk ka rritje të Nivelit të lumenjve, ndërsa në vende të caktuara në lumenjtë e Vardarit dhe Treskës vërehen edhe ulje të nivelit të ujit për 2 centimetra.

Siç informojnë nga Trupi koordinativ, gjatë ditës së djeshme në linjën telefonike falas 195 në Qendrën për menaxhim me kriza nuk janë regjistruar telefonata për dalje eventuale të ujit, orteqe apo rrëshqitje.

Nuk janë vërejtur luhatje në gjendjen hidrometerologjike në Maqedoni gjatë ditë së djeshme , njoftoi sot Trupi koordinativ i Qeverisë për ballafaqimin me pasojat nga përmbyjtjet.

Nuk ka rritje të Nivelit të lumenjve, ndërsa në vende të caktuara në lumenjtë e Vardarit dhe Treskës vërehen edhe ulje të nivelit të ujit për 2 centimetra.

Siç informojnë nga Trupi koordinativ, gjatë ditës së djeshme në linjën telefonike falas 195 në Qendrën për menaxhim me kriza nuk janë regjistruar telefonata për dalje eventuale të ujit, orteqe apo rrëshqitje.

Sipas të dhënave të Drejtorisë së Punëve hidrometerologjike sot do të mbizotërojë kohë e ndryshueshme me reshje të përkohëshme të shiut, ndërsa në malet më të larta edhe borë.

Pasdite reshjet e shiut do të jenë më të mëdha në pjesët perëndimore të vendit

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *