Home / Lajme / Maqedoni / Hapet për qarkullim hekurudha Gostivar-Kërçovë

Hapet për qarkullim hekurudha Gostivar-Kërçovë

18 mars
Ekipe të specializuara të Hekurudhave të Maqedonisë i përfunduan punët në heqjen e lokomotivës e cila të hënën në mbrëmje doli nga binarët.

Nga stacioni hekurudhor Gostivar informuan se mbrëmë para mesnate, lokomotiva e dëmtuar është sjellur në peronët në Gostivar me automjet special.

omunikacioni hekurudhor në hekurudhën nga Gostivari drejt Kërçovës pas ndërprerjes treditore, sërish është hapur dhe trenat qarkullojnë sipas orarit të rregullt vozitës.

Ekipe të specializuara të Hekurudhave të Maqedonisë i përfunduan punët në heqjen e lokomotivës e cila të hënën në mbrëmje doli nga binarët.

Nga stacioni hekurudhor Gostivar informuan se mbrëmë para mesnate, lokomotiva e dëmtuar është sjellur në peronët në Gostivar me automjet special.

Për shkak të daljes së lokomotivës së trenit të udhëtarëve, në afërsi të fshatit Llakavicë, komunikacioni hekurudhor nga Gostivari dejt Kërçovë ishte në ndërprerje nga e hëna në mbrëmje.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *