Home / Sport / Ibrahimoviq sërish shënoi gol

Ibrahimoviq sërish shënoi gol

Barcelona shënoi fitore me rezultat 1:0 si mysafir në Mallorca, në javën e 29-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Mallorca është përpjekur ta befasoi kampionin, Barcelonën, por nuk ia arriti këtij qëllimit. Barcelona shënoi fitore me rezultat 1:0 si mysafir në Mallorca, në javën e 29-të të Kampionatit të Spanjës në futboll. Me këto tri pikë merr kreun përkohsisht me 74 pikë të tubuara. Ibrahimoviq ka qenë edhe njëherë shënues i golit të fitores për Barcelonën, duke ia siguruar tri pikë domethënëse në luftë për mbrojtjen e titullit të kampionit. Zllatan Ibrahimoviq në minutën e 63-të ka shënuar golin e fitores së madhe dhe tashmë Barcelona tubon 74 pikë në kreun e tabelës, duke e lënë pas vetes Realin me 71 pikë, që të dielën do të takohet me Atletico Madridin.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *