Home / Lajme / Maqedoni / Incident i armatosur në Shkup, një i vdekur

Incident i armatosur në Shkup, një i vdekur

15 mars-

Motivi i incidentit tani për tani mbetet i panjohur, megjithatë jo zyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për larje hesapesh në mes të dy të arrestuarve me personin që ndërroi jetë.

Nga ministria e Brendshme thanë se po punohet në zbardhjen e rastit dhe se dy të arrestuarit po merren në pyetje.

Një i vdekur, një i lënduar dhe dy të arrestuar, është epilogu i incidenti që ndodhi në orën 16 e 30 minuta në afërsi të Sallës Universale në Shkup.

Motivi i incidentit tani për tani mbetet i panjohur, megjithatë jo zyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për larje hesapesh në mes të dy të arrestuarve me personin që ndërroi jetë.

Nga ministria e Brendshme thanë se po punohet në zbardhjen e rastit dhe se dy të arrestuarit po merren në pyetje.

Si rezultat i incidentit Bulevardi “Aradhet Partizane”, për disa orë qëndroi i bllokuar. Njësite të policisë dhe kriminalistikës ishin në teren dhe zhvilluan hetimet dhe ekspertizën. /alsat-m/telegrafi/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *