Home / Sport / Miqesoret, Maqedoni-Mali i Zi 2-1

Miqesoret, Maqedoni-Mali i Zi 2-1

Maqedonia ka mundur Malin e Zi 2-1 ne nje takim miqesor te luajtur diten e merkure. Nje prej golave eshte shenuar nga Goran Pandev.

Ne minuten e 29-te Maqedonia e gjen veten ne avantazh me Naumovskin, nderkohe qe Goran Pandev dyfishon rezultatin ne minuten e 34-te.

Goli per miqte eshte shenuar ne minuten e 17-te te pjeses se dyte nga Basha. Per Maqedonine ne pjesen e dyte luajten edhe futbollistet shqiptare Besart Ibraimi dhe Armend Alimi, duke treguar performanse solide.

Ne dy miqesore te tjera, ne pergatitje te Boterorit te Afrikes se Jugut, Bregu i Fildishte eshte mundur nga Koreja e Jugut 0-2, ndersa Greqia eshte mundur nga Senegali 0-2.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *