Home / Lajme / Rajon / Ora e parë mësimore, i kushtohet Adem Jasharit

Ora e parë mësimore, i kushtohet Adem Jasharit

4 mars
“Me rastin e shënimit të 12-vjetorit të rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe të Epopesë së UÇK-së, Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe Teknologjisë, i ka njoftuar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, se nesër, më 5 mars, ora e parë e mësimit do t`i kushtohet rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, luftës heroike të UÇK-së dhe sakrificës sublime për lirinë, pavarësinë dhe shtetin e Kosovës”, thuhet në komunikatën e MASHT-it.

Nesër ora e parë e mësimit do t’i kushtohet rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, luftës heroike të UÇK-së dhe sakrificës sublime për lirinë, pavarësinë dhe shtetin e Kosovës, ka bërë të ditur Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.

“Me rastin e shënimit të 12-vjetorit të rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe të Epopesë së UÇK-së, Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe Teknologjisë, i ka njoftuar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, se nesër, më 5 mars, ora e parë e mësimit do t`i kushtohet rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, luftës heroike të UÇK-së dhe sakrificës sublime për lirinë, pavarësinë dhe shtetin e Kosovës”, thuhet në komunikatën e MASHT-it. / Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *