Home / Sport / Rooney mund të fitojë bonus pre 500 mijë sterlinave

Rooney mund të fitojë bonus pre 500 mijë sterlinave

“Nike” premton bonus prej 500 mijë stërlinave nëse arrin që të shpallet golashënuesi më i mirë në Kampionatin e Botës në Afrikën e Jugut.

Golashënuesi dhe lojtari më i mirë i këtij stinori i Manchester Unitedit, Waine Rooney, do të mund të fitojë një shpërblim prej 500 mijë sterlinave, nëse fiton titullin e shënuesit më të mirë në kampionatin botëror të futbollit në Afrikën e Jugut.

Këtë lajme dha të hënën “News of the world” dhe sipas këtij shkrimi sulmuesi anglez do t’i ketë konkurrentë të fortë Fernando Toresin, David Vilan dhe Luis Fabiano.

Bonusin për Rooneyn e ka premtuar sponsori shumëvjeçar i këpucëve të tij të futbollit “Nike”.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *