Home / Lajme / Rajon / Shqipëri : Në Skrapar izolohen 40 fshatra

Shqipëri : Në Skrapar izolohen 40 fshatra

24 mars-
Banorët kanë ngelur pa rrugëkalimi për në qytetin e Çorovodës.

Gurët kanë marrë me vete edhe shtyllat e energjisë elektrike.

Dyzetë fshatra në dy komuna të rrethit të Skraparit janë izoluar krejtësisht si pasojë e shkatërrimit të rrugës nga rënia e një masiveve te gureve nga mali i Tomorrit.

Banorët kanë ngelur pa rrugëkalimi për në qytetin e Çorovodës.

Gurët kanë marrë me vete edhe shtyllat e energjisë elektrike.

Shembja është shoqëruar edhe me dëmtimin e rreth 30 hektarë tokë të fshatrave Melovë, Gjerbës dhe Devri.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *