Home / Sport / Shqipëria fiton ndaj Irlandës së Veriut

Shqipëria fiton ndaj Irlandës së Veriut

4 mars

Mesfushori Ervin Skela ka shënuar golin e fitores për vendasit (28’), pas një gjuajtje të lirë, me ç’rast reagimi i portierit irlandez ishte i pamundur duke qenë se topi përshkoi këndin e majtë të portës.

Të mërkurën mbrëma, përfaqësuesja e Shqipërisë ka qenë nikoqir i Irlandës së Veriut, për të zhvilluar takimin miqësor në “Qemal Stafa”.

Kuqezinjtë ishin skuadër më e mirë në fushë, edhe pse arritën fitore me epërsi minimale prej 1-0.

Mesfushori Ervin Skela ka shënuar golin e fitores për vendasit (28’), pas një gjuajtje të lirë, me ç’rast reagimi i portierit irlandez ishte i pamundur duke qenë se topi përshkoi këndin e majtë të portës.

Deri në fund të takimit, mysafirët nuk arritën ta barazojnë rezultatin, ndërkohë që Kombëtarja shqiptare nuk krijoi epërsi më të lartë. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *