Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë:Vidhen çelësat e veturave për funerale

Tetovë:Vidhen çelësat e veturave për funerale

23 mars-

Pasi që e kan ë nxjerrë kornizën prej hekuri të dritares ata kanë thyer dritaren dhe kanë hy brenda dhe nga sirtari kanë marrë disa çelësa të zyrave të ndryshme dhe tre çelësa të veturave që transportojnë arkivolet që poashtu janë pronë e Muftinisë, njoftoi policia e Tetovës

Tetovë, 23 mars-
Natën mes ditës së diel dhe ditës së hënë persona të panjohur kanë plaçkitur në objektin që gjendet në varrezat e muslimanëve në Tetovë, pronë e së cilës është Muftinia e Tetovës.

Pasi që e kan ë nxjerrë kornizën prej hekuri të dritares ata kanë thyer dritaren dhe kanë hy brenda dhe nga sirtari kanë marrë disa çelësa të zyrave të ndryshme dhe tre çelësa të veturave që transportojnë arkivolet që poashtu janë pronë e Muftinisë, njoftoi policia e Tetovës.

Zyrtarë të muftinisë kanë konfirmuar plaçkitjen dhe kanë bërë të ditur se dëmi llogaritet afër 300 euro ndërsa janë ndruar mënjeherë rrezet e dyerve të veturave

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *