Home / Lajme / Maqedoni / Vetëvrasje në Xhepçisht

Vetëvrasje në Xhepçisht

5 mars
”Për motivet dhe arsyet e kësaj vetëvrasje është duke u punuar”, ka thënë shkurt zëdhënësi I policisë së Tetovës Marjan Josifovski.
Ndryshe gjatë ditës së djeshme është kryer hetim në vendin e ngjarjes, është gjetur edhe gëzhoja me dhe punohet në zbradhjen e plotë të rastit.

Pesëdhjetë e gjashtëvjeçari XH.R nga fshati Xhepiçisht I komunës së Tetovës, mëngjesin e së enjtes është vetëvrarë në shtëpinë e tij.56 vjeçari vendosi që t`I jap fund jetës së tij me një pistoletë CZ 3 kalibri 7.65 milimetër të cilin e ka poseduar pa leje, ka shtënë në qepallën e syrit të djathtë, njoftoi policia e Tetovës.

Trupin e tij të pajetë e kanë gjetur familjarët të cilët mënjëherë e kanë dërguar në spitalin klinik të Tetovës ku është konstatuar vdekja e tij.

Burime zyrtare pranë policisë së Tetovës bëjnë të ditur se personi në fjalë ka qenë pronar I një këmbimoreje në qytetin e Tetovës, por policia thekson se sipas rrëfimeve të familjarëve ai nuk ka patur probleme shëndetësore dhe financiare.

”Për motivet dhe arsyet e kësaj vetëvrasje është duke u punuar”, ka thënë shkurt zëdhënësi I policisë së Tetovës Marjan Josifovski.

Ndryshe gjatë ditës së djeshme është kryer hetim në vendin e ngjarjes, është gjetur edhe gëzhoja me dhe punohet në zbradhjen e plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *