Home / Sport / Bajern demolon Hanoverin

Bajern demolon Hanoverin

Futbollistët e Bajernit të Munihut kanë shënuar fitore të thellë ndaj skuadrës së Hanoverit me rezultat 7:0, në kuadër të javës 31 të Bundesligës gjermane në futboll dhe rimorën “timonin” në renditjen tabelare.

Bundesliga – java e 31-të

Shtutgart – Bajer Leverkuzen 2:1
Volfsburg – Verder 2:4
Shalke – Borusia M.3:1
Hamburg – Majnc 0:1
Frajburg – Nyrnberg 2:1
Bajern – Hanover 7:0

Të dielën me 18 prill

15.30 Borusia D. – Hofenhajm
17.30 Ajntraht – Herta

Të premten

Këlni – Bohumi 2:0 (1:0)

Tabela: Bajerni 63 pikë, Shalke 61, Verder Bremen 54, Bajer Leverkusen 54, Borusia Dortmund (-1) 52, Shtutgart 50, Hamburg 48, Volfsburg 46, Aintraht Frankfurt (-1) 44, Mainc 44, Këln 37, Borusia M. 37, Hofenhaim (-1) 34, Nyrnberg 28, Bohum 28, Fraiburg 28, Hanover 27 dhe Herta Berlin (-1) 22 pikë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *