Home / Sport / Bunjaku deri në vitin 2012 në Nurnberg

Bunjaku deri në vitin 2012 në Nurnberg

Mediat paralajmërojnë vazhdimin e bashkëpuminit mes sulmuesit shqiptar Albert Bunjaku dhe ekipit gjerman FC Nurnberg.

Mediat bëjnë të ditur se sulmuesi shqiptar Albert Bunjaku ka shprehur dëshirë të vazhdojë kontratën deri në vitin 2012 me skuadrën e Nurnbergut. Bunjaku është futbollisti më i mirë dhe më meritori që është shmangur nga fundi i tabelës skuadra e tij. Nurnbergu zë vendin 14-të me 28 pikë dhe me gjasa areale që të shpëtoi largimit nga elita gjermane. Bunjaku deri më tash ka shënuar 12 gola për Nurnbergun dhe ka mundësi të mire që të jetë pjesë e kombëtares së Zvicrës në Kampionatin Botëror që mbahet kësaj vere në Afrikën e Jugut.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *