Home / Sport / Guardiola: Skuadra ka një fuqi të shkëlqyeshme

Guardiola: Skuadra ka një fuqi të shkëlqyeshme

Skuadra ka një fuqi të shkëlqyeshme mentale dhe Real Madridi do të na bëjë nderë nëse na ndjek gjithë kohën”, tha Guardiola.

Pep Guardiola, trajner i Barcelonës, është i qetë dhe i relaksuar pas fitores bindëse me shifra 3:0 ndaj La Corunës. Barcelona prin me 83 pikë në kampionatin spanjoll dhe është në prag të mbrojtjes së titullit të kampionit. “Jemi në një formë shumë më të mirë se në fund të kampionatit të kaluar dhe kjo është një shenjë e mirë. Skuadra ka një fuqi të shkëlqyeshme mentale dhe Real Madridi do të na bëjë nderë nëse na ndjek gjithë kohën”, tha Guardiola.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *