Home / Lajme / Rajon / Në Kosovë arrestohen 7 persona për trafik të qenieve njerëzore

Në Kosovë arrestohen 7 persona për trafik të qenieve njerëzore

17 prill-
Mjeti që transportonte disa persona që vinin nga Shqipëria dhe kërkonin të hynin në mënyrë të paligjshme në Serbi, nga ku mund të shkonin lehtësisht në vendet e tjera të BE-së, është ndalur në rrugë.

Policia kosovare ka arrestuar shtatë persona që dyshohen për trafik të qenieve njerëzore. Arrestimet janë bërë jo shumë larg kufirit me Serbinë, njoftojnë mediat kosovare.

Mjeti që transportonte disa persona që vinin nga Shqipëria dhe kërkonin të hynin në mënyrë të paligjshme në Serbi, nga ku mund të shkonin lehtësisht në vendet e tjera të BE-së, është ndalur në rrugë.

Nga kontrolli ka rezultuar se asnjë prej tyre nuk kishte dokumenta të vlefshme me vete.

Të arrestuarit janë katër shqiptarë, dy kosovarë dhe një serb

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *