Home / Lajme / Maqedoni / PPD feston 20 vjetorin e themelimit

PPD feston 20 vjetorin e themelimit

14 prill-
Në një kumtesë të lëshuar nga ana e kësaj partiev theksohet se me 15 prill mbushen 20 vjet kur në fshatin Xhepçisht të komunës së Tetovës u themelua partia demokratike e parë shqiptare, me vullnetin e lirë të qytetarëvce shqiptarëve.

Urim Hasipi

Të shtunën në fshatin Xhepçisht Partia për Proesperitet Demokratik do të mbajë një tubim përkujtimor me rastin e 20 vjetorit të themelimit të kësaj partie më 15 prill të vitit 1990.

Në një kumtesë të lëshuar nga ana e kësaj partiev theksohet se me 15 prill mbushen 20 vjet kur në fshatin Xhepçisht të komunës së Tetovës u themelua partia demokratike e parë shqiptare, me vullnetin e lirë të qytetarëvce shqiptarëve.

Me këtë rast të shtunën më 17 prill, në ora 12 në fshatin Xhepçisht PPD, do të mbajë një tubim përkujtimor para anëtarësisë, simpatizantëve dhe qytetarëve tjerë”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga PPD-ja. Kreu I kësaj partie Sejfedin Haruni do të organizojë edhe pritje për mabasadorët e ftuar.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *