Home / Sport / Sot takohen Lion – Bajern

Sot takohen Lion – Bajern

Në kuadër të ndeshjeve të gjysmëfinales në Ligën e kampioneve sot në Lion zhvillohet takimi kthyes Lion – Bajern. Në takimin e parë të luajtur në Mynih, ekipi gjerman fitoi me rezultatin minimal, 1 – 0.

Lioni nuk ka qenë asnjëherë më parë pjesëmarrës në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve, kurse takimi sotëm do të përcaktojë se cili nga këto dy ekipe do të luajë në finale, kundër fituesit të takimit Barcelona – Inter.

Takimi tjetër kthyes, Barcelona – Inter, do të zhvillohet nesër. Italianet fituan takimin e parë me rezultatin 3-1, i cili rezultat ishte një befasi për shumë kë, duke pasur parasysh formën e mirë që po kalon Barcelona.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *