Home / Lajme / Rajon / Arta Dobroshi në Londër me dy filma të rinj

Arta Dobroshi në Londër me dy filma të rinj

21 maj-

Lajmi është bërë i ditur nga BBC, gjatë një interviste ekskluzive që aktorja kosovare ka dhënë në shqip në studiot e BBC-së në Londër.

Arta Doborshi, aktorja kosovare, këto ditë ndodhet në Londër, ku sapo ka përfunduar punën në dy filma, një të metrazhit të shkurtër dhe një të metrazhit të gjatë, ku luan së bashku me yjet e filmit William Hurt dhe Isabella Roselini, në regjinë e Julia Gavrasit.

Lajmi është bërë i ditur nga BBC, gjatë një interviste ekskluzive që aktorja kosovare ka dhënë në shqip në studiot e BBC-së në Londër.

Dy vjet më parë, në Festivalin e Kanës, Arta Dobroshi u nominmua në kategorinë e Palmës se Artë, për rolin më të mirë të femrës për filmin “Heshtja e Lornës”.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *