Home / Sport / Barcelona, Ibra e Chygrynskiy pergatisin valixhet

Barcelona, Ibra e Chygrynskiy pergatisin valixhet

Pavaresisht sforcimit ekonomik per t’i marre ne Spanje, dy lojtare ne vecanti kane zhgenjyer kete sezon tek Barcelona.

Ibrahimovic e Chygrynskiy per te cilet u shpenzuan rreth 90 milione euro, nuk kane treguar asgje me fanelen “blougrana” kete sezon, duke bere gati valixhet per t’u transferuar tjeterkund. Pep Guardiola ndjen mungesen e fondeve per te forcuar skuadren pas blerjes 40 milioneshe te sulmuesit David Villa.

Shitja e dyshes zhgenjyese do t’i mbushte serish arkat e skuadres katalanase. Nderkohe, Cesc Fabregas ka marre nje mesazh miqesor per te qendruar me Arsenalin. “Ai eshte imazhi i Arsenalit dhe nuk e kuptoj pse do te shkoje ne Barcelone. Wenger nuk do ta leshoje shume lehte”, shprehet Robert Pires.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *