Home / Sport / Brazili kampion bote, Messi më i miri

Brazili kampion bote, Messi më i miri

Një anketë e bërë nga Shoqata e Gazetarëve të Sportit Ndërkombëtarë (ISPA), nxjerr kombëtaren e Brazilit si favorit për titullin e kampionit në Afrikën e Jugut, ndërsa sipas të njëjtës shoqatë Lionel Messi, do të jetë futbollisti i mirë i botërorit.

Sipas një anketë të bërë nga Shoqatës së Gazetarëve të Sportit Ndërkombëtare (ISPA), Brazili do të fitojë kampionatin botëror që nis në muajin qershor në Afrikën e Jugut.
Ndërkaq sipas kësaj shoqate Lionel Messi, do të jetë futbollisti i mirë i botërorit 2010.
Të anketuarit nga ISPA, për Brazilin kanë votuar 28.3 për qind, në vendin e dytë është Argjentina për para Spanjës dhe Anglisë që mbyll top katërshin e madh të botërorit. Gati 50% e njerëzve të anketuar të gazetarëve në pyetjen “Kush do të jetë lojtari më i mirë në Kampionatin Botëror në Afrikën e Jugut?”, fitoi Lionel Messi Argjentinës.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *