Home / Sport / Cana fiton çmimin “Star Man”

Cana fiton çmimin “Star Man”

Kosovari që luan në radhët e Sanderlendit të Anglisë, Lorik Cana, ka fituar çmimin “Satr Man” (Lojtari më i mirë) për sezonin 2009-2010.

Cana ishte i pari në anketën e zhvilluara nga tifozët e Sanderlendit, ndërsa pas tij u renditen Krej Gordon dhe Andi Ried.

“Ky çmim për mua është mjaft i rëndësishëm. Falënderoj tifozët për mbështetjen që më kanë dhënë gjatë sezonit tim të parë në Angli”, ka thënë Cana.

Ai ka shtuar se pas një ose dy vjet do të kalojë në njërën katër skuadrat më të mëdha në Premier ligë.

“Pas një apo dy vjetësh mund të kalojë te një prej katër ekipeve më të mëdha angleze. Kam kontakte me trajnerin e Arsenalit, Arsen Venger”, tha Cana.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *