Home / Sport / “Cmendet” Moratti, kerkon Leonardon per pankinen

“Cmendet” Moratti, kerkon Leonardon per pankinen

Ne skuadren e Interit po punohet me intensitet te plote per te gjetur nje trajner ne lartesine e portugezit Mourinho, i cili do dije te ruaje grupin zikalter dhe ta forcoje me shume.

Nje lajm i papritur ka tronditur gjithe milanistet pasi presidenti Massimo Moratti ka shprehur deshiren per ish trajnerin e Milanit, Leonardo. Ai qe ka sugjeruar kete emer eshte pikerisht Mourinho gjate darkes me presidentin zikalter.

Qe ne muajin janar para ndeshjes derbi, pronari i Interit shprehu admirimin per teknikun brazilian per shkak te inteligjences dhe aftesive te tij drejtuese. Gjate bisedes se pare telefonike, Leonardo ka deklaruar se nuk ka asgje kunder Interit edhe pse e shkuara e tij eshte e veshur e gjitha kuqezi.

Nje tjeter alternative ngelet edhe Fabio Capello qe ka nisur bisedimet me Federaten Angleze per te lene kombetaren pas boterorit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *