Home / Sport / Fabiano: Brazili duhet të fitojë Botërorin

Fabiano: Brazili duhet të fitojë Botërorin

“Brazili duhet të fitojë Botërorin, çdo katër vite është e njëjta gjë. Jam gati për sfidën, unë dua t’i ndihmoj ekipit tim dhe të bëj atë që bënë Ronaldo e Romario.”, tha Fabiano.

Sulmuesi i Brazilit, Luis Fabiano, është optimist se me Brazilin do të bëhen kampion të botës. Ai ka thënë se dëshiron të përsëris atë që bënë dy legjendat, Romario dhe Ronaldo. Sipas tij, përzgjedhësi Dunga e ka një gjë të mirë që të gjithë futbollistët i trajton njësoj dhe nuk bënë dallime. “Brazili duhet të fitojë Botërorin, çdo katër vite është e njëjta gjë. Jam gati për sfidën, unë dua t’i ndihmoj ekipit tim dhe të bëj atë që bënë Ronaldo e Romario. Secili trajtohet njëjtë. Ky është principi i Dungas. Nuk ka përjashtime për të ashtuquajturit ‘yje’. Të gjithë janë të rëndësishëm dhe unë ndjej mbështetjen e të gjithëve”, tha Fabiano.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *