Home / Sport / Finalja e Championsit, tifozët e Interit radhë për bileta

Finalja e Championsit, tifozët e Interit radhë për bileta

Megjithëse shitja e biletave për finalen e Madridit fillon të shtunën, tifozët zikaltër kanë filluar të mbajnë radhë para sportelit për të siguruar një vend në “Santiago Bernabeu”.

Të shtunën më 22 maj zikaltrit do të prballej me Bajernin e Mynihut në finalen e Ligës së Kampionëve, e para finale pas 38 vitesh për ekipin nga Milano. Prandaj ultrasit e Interit kanë filluar të krijojnë radhë para një banke në Milano, ku do të shiten biletat e finales.

Orari i lajmëruar zyrtarisht për fillimin e shitjeve është ora 11:00 e ditës së shtunë, por kjo nuk i ka penguar një grup të paduruarish të qëndrojnë në radhë qysh të enjten pasdite. Ata duan të jenë të sigurt për një vend në “Bernabeu” dhe të kenë mundësi zgjedhjeje për vendin në stadium.

Gjithashtu lexo

“Ballistët” kallin Milanon (Foto/Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano. Grupi i tifozëve “Ballistët”, kanë udhëtuar për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *