Home / Lajme / Maqedoni / Kalaja viziton familjen e Harun Aliut

Kalaja viziton familjen e Harun Aliut

21 maj-
“Kjo mirënjohje është shpallur zyrtarisht më 2 prill me rastin e një vjetorit të themelimit të shoqatës Kalaja, por për arsye të njohura kjo mirënjohje nuk I është dhënë vet Harun Aliut. Familjarëve, poashtu ju dorëzua edhe vërtetimi zyrtarë i shpalljes së Harun Aliut si dëshmor i kombit shqiptar”, thuhet në kumtesën e lëshuar nga SHVL Kalaja.

Përfaqësues të Shoqatës së Veteranëve dhe Inavlidëve të UÇK-së Kalaja, kanë vizituar familjen e dëshmorit Harun Aliu, për të shprehur ngushëllime për humbjen e komandantit të UÇK-së.
Në delegacionin e shoqatës Kalaja, kanë marrë pjesë, kryetari Izair Samiu, sekretari Rexhep Murseli, anëtarët Muharem Veliu dhe Harun Mehmeti. Gjatë kësaj vizite babait të Harun Aliut, ju dorëzua edhe mirënjohja për kontrobutin që ka dhënë djali i tij gjatë veprimtarisë kombëtare.

“Kjo mirënjohje është shpallur zyrtarisht më 2 prill me rastin e një vjetorit të themelimit të shoqatës Kalaja, por për arsye të njohura kjo mirënjohje nuk I është dhënë vet Harun Aliut. Familjarëve, poashtu ju dorëzua edhe vërtetimi zyrtarë i shpalljes së Harun Aliut si dëshmor i kombit shqiptar”, thuhet në kumtesën e lëshuar nga SHVL Kalaja.

Të shtunën përfaqësuesit e shoqatës Kalaja, do të vizitojnë edhe familjen e dëshmorit Shaban Zenuni, i cili poashtu është shpallur dëshmor i kombit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *