Home / Sport / Pelegrini: Murinjo nuk do të mbijetojë te Reali

Pelegrini: Murinjo nuk do të mbijetojë te Reali

Hoze Murinjo nuk ka për të qëndruar gjatë në krye të Realit të Madridit, deklaron trajneri i shkarkuar i kësaj skuadre, Manuel Pelegrini.

“Nuk mendoj se bëra ndonjë gabim të madh. Unë jam trajner prej pesë vitesh në Spanjë, dhe gjithmonë e kam ditur se trajnerët nuk do ta çojnë gjatë tek Reali”, deklaron Pelegrini.

Trajneri kilian u shkarkua të mërkurën për t’i lënë vendin portugezit Murinjo, i cili pritet të prezantohet nesër tek klubi madrilen.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *