Home / Sport / Ronaldino i pakënaqur më humbjen e një pjesë të pagë

Ronaldino i pakënaqur më humbjen e një pjesë të pagë

Agjenti i Ronaldinos, njëkohësisht vëllai i tij Roberto De, po qëndron ne Milano, për të negociuar më drejtuesit e Milanit, mbi përtëritjen kontratës së brazilianit me “rosonerët”.

Sipas “Tuttosport”, deri tani klubi dhe lojtari kanë qenë në gjendje të arrijnë një konsensus mbi marrëveshjen e re, e cila parashikon që Ronaldino ka për të rënë dakord për një shpërblim të shkurtuar në mënyrë që të mbetet edhe më tutje në Milano.

Ai aktualisht fiton mbi 8.000.000 euro në sezon, por më kontratën e re të klubit ai do të fitoj 4 milion më pak që është vendosur të hyjë në fuqi nga sezoni i ardhshëm. Ndërsa brazilian është thënë të jetë i prirur të qëndrojë, por ai nuk është i kënaqur në lidhje me humbjen e një pjesë të madhe të pagës së tij.

Numrit 80 të Milanos (Ronaldinos), marrëveshja aktuale me klubin i përfundon në 2011, por dështimin për të rënë dakord për kontratën e re mund të detyrojë largimin e Ronaldinos këtë verë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *