Home / Sport / Sevilja fiton Kupën e Spanjës

Sevilja fiton Kupën e Spanjës

Skuadra andaluziane mundi 2-0 në finale Atletikon e Madridit, duke siguruar trofeun e Kupës së Spanjës.

Pas suksesit në Ligën e Europës dy javë më parë, ekipi madrilen synonte të bënte “bis” me Kupën e Spanjës. Por pengesa e fundit me emrin Sevilja rezultoi e pamundur për t’u kaluar për ekipin që drejtohet nga spanjolli Kike Sançez Flores.

Në “Kamp Nou” Sevilja shënoi nga një gol në ekstremet e ndeshjes: mbrojtësi Diego Kapel në minutën e pestë dhe Hezus Navas në minutën e parë të shtesës. Ky ishte i treti titull i Kupës së Spanjës për Seviljen.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *