Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi ngushllon familjen Zymberi

Thaçi ngushllon familjen Zymberi

24 maj-
Kryetari i PDSH, z, Menduh Thaçi shprehu falenderimin e përzemërt për ftesën e bërë për këtë vizitë dhe për pritjen e ngrohtë e madhështore, në ditën kur pë shënohej 9 vjetori i rënies së 10 anëtarëve të kësaj familjeje të moshave të ndryshme gjatë konfliktit të 2001.

Me ftesë të familjes Zymberi, sot në fshatin Sllupçan të Kumanovës , qëndroi kryetari i PDSH z, Menduh Thaçi me bashkëpunëtorë. Vizita e z. Menduh Thaçit në Sllupçan, përlon me 9 vjetorin e rënies së 9 anëtarëve të familjes Zymberi gjatë granatimeve të forcave maqedonase në konfliktin e vitit 2001.

Me këtë rast kryetarit të PDSH z, Menduh Thaçit iu bë një pritje madhështore në këtë familje. Atë për ta pritur kishin dalur i madh e i vogël për ti dëshiruar mirëseardhjen në familjen Zymberi.

Kryetari i PDSH, z, Menduh Thaçi shprehu falenderimin e përzemërt për ftesën e bërë për këtë vizitë dhe për pritjen e ngrohtë e madhështore, në ditën kur pë shënohej 9 vjetori i rënies së 10 anëtarëve të kësaj familjeje të moshave të ndryshme gjatë konfliktit të 2001.

Vizita e delegacionit të PDSH me në krye z.Menduh Thaçi, e cila zgjati për rreth 60 minuta, ishte e mirëseardhur në këtë familje për të ndarë dhembjen së bashku me ta për 10 viktimat e rëna gjatë 2001-it.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *