Home / Sport / Anglia debuton kundër SHBA, formacionet e mundshme

Anglia debuton kundër SHBA, formacionet e mundshme

Në 20.30 të mbrëmjes nis aventura e botërorit Afrikë e Jugut 2010 për Anglinë e Fabio Kapelos. Ekipi i “tre luanëve” do të përballet me Shtete e Bashkuara të Amerikës në ndeshjen e parë në grupe.

Trajneri italian do hedhë në fushë formacionin klasik 4-4-2, me Heskey që do të jetë shok i repartit sulmues të Uejn Runit, një nga lojtarët më të ndjekur të këtij botërori. Në mesfushë xherah do të luajë në të majtë e Lenon në të djathtë, Kerrik para mbrojtjes dhe Lampard pritet të jetë truri i Kaopelos në fushë (bashkë me Xherard).

Amerikanët do të mbështeten te sulmi i tyre, i përbërë nga Dempsey e Donovan në krahë, Findley e Altidore në qendër.

ANGLI – SHBA 20.30 (formacionet e mundshme)

Angli (4-4-2): Grin; Xhonson, King, Terri, A.Kol; Lenon, Kerrik, Lampard, Xherard; Heski, Runi. tr:
Capello

SHBA (4-4-2): Howard; Bocanegra, Demerit, Onyewu, Cherundolo; Donovan, Bradley, Clark, Dempsey; Altidore, Findley. tr: Bradley

Arbitro: Simon (Bra)

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *