Home / Sport / Barça, Xavi dhe Pedro zgjasin kontratën

Barça, Xavi dhe Pedro zgjasin kontratën

Barcelona ka lajmëruar sot, përpara nisjes së tyre në Afrikën e Jugut me Spanjën, zgjatjen e kontratës me Xavin e Pedron.

Ajo e mesfushorit Xavi Hernandez, 30 vjeç, e firmosur që më parë deri në 2014, është integruar me dy klauzola të reja që lejojnë zgjatjen deri në 2016.

Konfirmohet gjithashtu edhe klauzola e anulimit prej 80 milionë eurosh.

Sulmuesi Pedro Rodriguez, 22 vjeç, ka zgjatur qëndrimin e tij me 1 vit, deri në 2015. Klauzola e anulimit për të shkon nga 75-90 milionë euro.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *