Home / Sport / Dëmtohet Robben, rrezikon botërorin

Dëmtohet Robben, rrezikon botërorin

Është edhe ylli holandez Arje Robben në listën e kampionëve që rrezikojnë të mos marrin pjesë në botërorin e Afrikës së Jugut.

Sulmuesi i Bajernit është dëmtuar gjatë një miqësoreje ku Holanda është përballur me Hungarinë duke e mundur 6-1.

Robben, hyri vetëm në pjesën e dytë dhe dha spektakël duke shënuar dy gola.

Por kur duheshin vetëm 3 minuta nga fundi, u ndje keq në kofshën e majtë dhe doli nga fusha duke çaluar.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *