Home / Lajme / Maqedoni / Ekstradohet Muhamed Isa, i dyshimti për vrasjen e këshilltarit komunal, Ramadan Ramadani

Ekstradohet Muhamed Isa, i dyshimti për vrasjen e këshilltarit komunal, Ramadan Ramadani

9 qershor-

Siç kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, pjesëtarët e Njësisë për reagim të shpejtë dje reth orës 16, në vendkalimin kufitar “Bllace” e pritën Muhamed Isën dhe me shoqërim policor, e kanë dërguar në burgun hetues – Shkup për vuajtjen e masës paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditëve, e cila iu shqiptua në mungesë nga gjykatësi kompetent hetues nga Gjakata themelore Shkup 1.

Policia e Kosovës dje pasdite e ka ekstreduar dhe policisë së Maqedonisë ia dorëzoi Muhamed Isën, i dyshimtë për vrasjen e këshilltarit komunal në Çair, Ramadan Ramadani. Pas përfundimit të procedurës ekstraduese, Muhamed Isa tani gjendet në burgun hetues – Shkup.

Siç kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, pjesëtarët e Njësisë për reagim të shpejtë dje reth orës 16, në vendkalimin kufitar “Bllace” e pritën Muhamed Isën dhe me shoqërim policor, e kanë dërguar në burgun hetues – Shkup për vuajtjen e masës paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditëve, e cila iu shqiptua në mungesë nga gjykatësi kompetent hetues nga Gjakata themelore Shkup 1.

Kundër Muhamed Isës (1987) më 30 prill është ngritur padi penale për shkak të dyshimit themelor se më 24 prill të këtij viti rreth orës 11, në picerinë “Belisima” në rrugën “Xhon Kenedi”, me disa të shtëna nga armë zjarri e ka vrarë Ramadan Ramadanin (1965) nga Shkupi.(U.H)

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *