Home / Sport / Futbollisti më i mirë? Përgjigjen e jep programi

Futbollisti më i mirë? Përgjigjen e jep programi

Duke përdorur një metodë të saktë dhe të besueshme, një program kompjuterik mund të na thotë se cili do të jetë futbollisti më i mirë i kampionatit botëror.

Ideatori i programit në fjalë është Luz Amaral nga “Northwqestern University” dhe softueri është provuar fillimisht me futbollistët e kampionatit europian të vitit 2008.

Kurse autori i parë i programit, Jordi Duch i universiteti “Rovira i Virgili” në Spanjë, e ka përdorur programin në ndeshjen midis Italisë dhe Paraguajit. Mesfushori Rikardo Montolivo rezultoi më i miri për kombëtaren e Italisë.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *