Home / Sport / Gatuzo tërhiqet nga reprezentacioni

Gatuzo tërhiqet nga reprezentacioni

Gatuzo, një prej futbollistëve më luftarak, kampion i botës me Italinë më 2006 dhe fitues i shumë trofeve me ekipin Milanit, ka deklaruar se vendin e tij duhet ta merr dikush që ka më shumë energji.

Mesfushori i reprezentacionit italian Gjenaro Gatuzo ka konfirmuar se do të tërhiqet nga reprezentacioni pas përfundimit të këtij kampionati. Gatuzo, një prej futbollistëve më luftarak, kampion i botës me Italinë më 2006 dhe fitues i shumë trofeve me ekipin Milanit, ka deklaruar se vendin e tij duhet ta merr dikush që ka më shumë energji. Gatuzo është 33 vjeçar dhe deri më tani ka zhvilluar 72 ndeshje për 10 vjet sa është në reprezentacion.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *