Home / Lajme / Maqedoni / Gratë kanë mesatarisht nga 19 palë këpucë

Gratë kanë mesatarisht nga 19 palë këpucë

28 qershor-
Vajzat i blejnë këpucët e para me take të larta në moshën 14-vjeçe, ndërsa gjatë viteve blerjnë nga shtatë palë këpucë, që deri në fund të jetës formojnë numrin prej 469 palëve.

Londër

Nëse habiteni pse nuk mund të gjeni vend për këpucë në raft, përgjigja ndoshta fshihet në studimin që tregoi se gruaja ka nga 19 palë këpucë në mesatare.

Hulumtimi tregoi se gjatë jetës së tyre gratë shpenzojnë rreth 16.000 paundë për këpucë me take, çizme dhe sandalle, shkruajnë mediat britanike.

Vajzat i blejnë këpucët e para me take të larta në moshën 14-vjeçe, ndërsa gjatë viteve blerjnë nga shtatë palë këpucë, që deri në fund të jetës formojnë numrin prej 469 palëve.

Hulumtimi në të cilin morën pjesë 3.000 gra, tregon se në mesatare gruaja ka tre palë këpucë për rrethana të posaçme. /Makfaks/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *