Home / Sport / Messi më i mirë i Spanjës

Messi më i mirë i Spanjës

Lionel Messi është kurorëzuar me trofeun “Alfredo Di Stefano”, që u ndahet futbollistëve më të mirë të sezonit në La Liga, duke përfunduar kështu midis Madridit para Cristiano Ronaldos.

Messi kishte përfunduar sezonin si golashënuesi më i mirë në La Liga dhe si fitues i Këpucës së Artë evropiane, ndërsa ky është trofeu i dytë me radhë “Alfredo Di Stefano’, kësaj radhe me 34 vota, para Cristiano Ronaldos që grumbulloi 26 të tilla.

Në vendin e tretë u rendit Xavi Hernandez me 15 vota, kurse i katërti me katër vota u klasifikua Gonzalo Higuain.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *