Home / Lajme / Maqedoni / Ndërtohen zhardonierët në rrugët kryesore të qytetit

Ndërtohen zhardonierët në rrugët kryesore të qytetit

4 qershor-
Ndërtimi i zhardonierëve është aksion i komunës së Tetovës për qytet më të bukur. Në zhardonierët e ndërtuar do të mbillet gjelbërim dhe elemente tjera zbukuruese

Në bulevardet dhe rrugët kryesore të qytetit vazhdojnë punimet për ndërtimin e zhardonierëve. Aktualisht ndërtohen zhardinierë në mes korsive rrugore tek Bulevardi “Bllagoja Toska” dhe te rruga “Metodija Andonov Çento”.

Ndërtimi i zhardonierëve është aksion i komunës së Tetovës për qytet më të bukur. Në zhardonierët e ndërtuar do të mbillet gjelbërim dhe elemente tjera zbukuruese.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *