Home / Sport / Paraguaj, 0-0 i ëmbël; Z. e Re largohet me kokën lart

Paraguaj, 0-0 i ëmbël; Z. e Re largohet me kokën lart

Amerikanojugorët kanë siguruar vendin e parë në grupin F pas barazimit pa gola përballë neozelandezëve që lënë botërorin me kokën lart.

Në një ndeshje pa emocione në Polokuane, skuadra e Martinos ia del të sigurojë pikën e cila i lejon të kualifikohet si e para në grup. Në fazën e 1/8-ave Paraguaji do të përballet me fituesen e çiftit Danimarkë-Japoni, që do të luhet sot në orën 20:45.

Kurse Zelanda e Re largohet nga Afrika e Jugut me kokën lart, madje pa e provuar shijen e humbjes në tre ndeshtej e grupit F. Tre barazimet bëjnë që skuadra oqeanike të renditet në vendin e tretë me tre pikë, duke lënë pas kampuionët e botës në fuqi, Italinë, me vetëm dy pikë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *