Home / Sport / Portugalia dhe Bregu i Fildishtë barazojnë pa gola

Portugalia dhe Bregu i Fildishtë barazojnë pa gola

Portugalia dhe Bregu i Fildishtë kanë sjellë një tjetër përballje monotone të mbyllyr me rezultatin 0:0.
Ndeshja tjetër në kuadër të këtij grupi zhvillohet në mes të Brazilit dhe Koresë Veriore në orën 20:30.

Pjesa e parë në mes të Bregut të Fildishtë dhe Portugalisë ka përfunduar me rezultat 0 me 0.

Ndeshja është karakterzizuar me një lojë të shpejt ndërkaq rastin më ideal për të shënuar e patë Ronaldo i cili me një goditje nga 30 metra goditi shtyllën e portës së Bregut të Fildishtë.

Kombëtarja e Bregut të Fildishtë dhe Portugalia kanë luajtur pa gola në takimin e parë të Grupit G.

Ndeshja është karakterzizuar me një lojë të shpejt ndërkaq rastin më ideal për të shënuar e patë Ronaldo i cili me një goditje nga 30 metra goditi shtyllën e portës së Bregut të Fildishtë.

Ndërkohe edhe në pjesën e dytë loja ishte e fortë, por gola nuk pati.

Takimi dytë i këtij grupi do të zhvillohet në mes Brazilit dhe Kores së Veriut në ora 20.30.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *