Home / Lajme / Maqedoni / Rikthehen lojrat tradicionale në Sellcë

Rikthehen lojrat tradicionale në Sellcë

3 qershor-
Të shtunën me fillim në ora 10, 30 në kalanë e Sellcës do të organizohen aktivitete nga më të ndryshmet bën të ditur përgjegjësi për pjesën artistike Fatmir Tresi.

Shoqata qytetare për sport kulturë dhe art “Fisi”, do të organizojë manifestim të madh kulturor sportive në Klanë e Sellcës me moton: Sporti dhe kultura ambassador të kombit”. Qëllimi kryesor I këtij manifestimi është ruajtja dhe kultivimi I vlerave kombëtare të Tetovës dhe malësisë së sharrit.Të shtunën me fillim në ora 10, 30 në kalanë e Sellcës do të organizohen aktivitete nga më të ndryshmet bën të ditur përgjegjësi për pjesën artistike Fatmir Tresi.Është hera e parë që organizohet një aktivitete i tillë thotë Tresi me shpresë se ky organizim do të mbetet tradicionalisht edhe në vitet e ardhëshme.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *