Home / Sport / Seferi shënon fitoren e rradhës

Seferi shënon fitoren e rradhës

Nuri Seferi ka shënuar edhe një fitore tjetër në kategorinë “Krujser”, pasi mbrëmë në Hannover të Gjermanisë në një luftë e cila zgjati 6 runde me pikë mundi gjermanin Xhonatan Pasi.

Nuri Seferi që nga fillimi ishte shumë aktiv, ndërsa në anën tjetër Xhonatan Pasi i vetëdijshëm se me kënd po luftonte në ring, e favorizoi luftën pasive, duke u koncentruar vetëm në mbrojtje dhe nuk linte shumë zbrazëtira ku mund të godiste Seferi. Në katër raundet e para Pasi arriti të mbrohet mirë, mirëpo në rundin e pestë dhe të gjashtë tek boksieri gjerman vërehej dukshëm një lodhje, gjë që e shfrytëzoi Seferi dhe në fund me plotë meritë iu gëzua fitores, që ishte e 27-ta në karrierën e tij.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *