Home / Sport / Sot superderbi Spanjë-Portugali

Sot superderbi Spanjë-Portugali

Sot zhvillohen takimet e fundit për kualifikim në çerekfinalen e Kampionatit Botëror të Futbollit “Afrika e Jugut 2010”.

Japonia, e vetmja skuadër e mbijetuar nga ekipet aziatike, do të përballet me Paraguain, i takim fillon në ora 16.00. Në ndeshjen e dytë do të luajnë dy ekipe evropiane, Spanja dhe Portugalia, duke filluar nga ora 20.30.

Në ndeshjet e djeshme u kualifikuan Holanda, pas fitores ndaj Sllovakisë dhe Brazili pasi mundi Kilin. Përveç Holandës dhe Brazilit, ekipet e tjera të kualifikuara për në çerekfinale janë Uruguai, Gana, Gjermania dhe Argjentina.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *