Home / Sport / Cana habit përseri, në janar ‘güle-güle’ Gallatasaraj!

Cana habit përseri, në janar ‘güle-güle’ Gallatasaraj!

Lorik Cana mund të largohet në janar nga ekipi turk i Gallatasarjit. Sipas medieve sportive, në kontratën e Canës me Gallatasarajin ekziston një kluazolë që lejon largimin e mesfushorit kosovar nga ekipi turk nëse kërkohet nga një skuadër më madhe se Gallatasaraj.

Kjo do të ndodhë edhe nëse klubi që do të marrë Canën paguan 7 milion euro për kartonin e tij. Lorik Cana ka një marrëveshje personale dhe me trajnerin holandez, Frenk Rajkard, ku thuhet se trajneri do të marrë Canën me vete nëse do të shkoj të drejtojë një klub të madh evropian.

Cana u transferua befasisht nga ekipi anglez i Sandërlendit tek turqit e Gallatasarajt për shumën e 4.5 milionë eurove dhe nënshkroi një kontratë 4–vjeçare ku Cana do të përfitojë 2 milionë euro në sezon.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *