Home / Sport / Henri debuton me gol tek Red Bulls

Henri debuton me gol tek Red Bulls

Sulmuesi francez Tieri Henri ka debutuar me gol tek skuadra amerikane e Red Bulls në një ndeshje miqësore ndaj anglezëve të Totenhemit të luajtur në stadiumin “Red Bulls Arena” ku kanë qënë të pranishëm 20,312 spektator.

Skuadra amerikane ka humbur me rezultatin ngushtë 1-2 dhe golin e vetëm e ka shënuar Henri në minutën e 25-të.

Të parët në avantazh kanë kaluar amerikanët e Red Bulls dhe më pas kanë pasur dy gola por në fund të takimit tifozët e skuadrës amerikane janë larguar të kënaqur nga loja e skuadrës së tyre.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *