Home / Lajme / Maqedoni / Instalohet kanalizimi fekal dhe atmosferik në lagjen “Dardania”‏

Instalohet kanalizimi fekal dhe atmosferik në lagjen “Dardania”‏

20 korrik-
Gjithashtu në këtë lagje do të shtrohet me pllaka betoni hapësira prej 2 mijë e 700 metër katror.

Në lagjen “Dardania”, nga java e kaluar kanë filluar punimet për instalimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik me gjatësi prej 270 metër. Gjithashtu në këtë lagje do të shtrohet me pllaka betoni hapësira prej 2 mijë e 700 metër katror.

Vlera totale e këtij investimi kap shifrën prej 5 milion e 350 mijë denarë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *